Úvodní stránka » Aktuality

Aktuality

ZAJÍMÁ VÁS CO SE PRÁVĚ DĚJE?  


7.2.2019 Dnes jsme obdrželi záštitu hejtmana Ing. Bubeníčka nad Brannými závody žáků základních škol Ústeckého kraje, které se budou konat letos v květnu a červnu v areálu našeho muzea.


3.5.2019 Svou úspěšnou premiéru mají za sebou naše Branné dny v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.


19.3.2019 Na pomyslný řetěz spolupracujících institucí přibyly podpisem Memoranda o spolupráci tři nové články. VŠB Ostava, UPOL Olomouc a UTB Zlín.
30.4. Že je o naši činnost velký zájem prokázal poslední týden v dubnu, kdy jsme uspořádali pro školy sedm celodenních vzdělávacích akcí a odstartovali tím již pátou sezonu!


28.11.2018 V ZŠ Hudcova Brno jsme úspěšně proškolili první pedagogy v rámci kurzu Civilní ochrana - mimořádné události s akreditací MŠMT 6998/2018-2-229.


11.10.2018 Na brněnském magistrátu proběhlo za účasti primátora P. Vokřála slavnostní vyhlášení 1. ročníku Branného závodu - odkaz na článek zde.


28.9.2018 Necelé tři tisíce lidí navštívili úspěšnou akci, kterou jsme v Brně spolupořádali s Městskou pilicií Brno.


15.7.2018 Od MŠMT jsme společně s UJEP získali akrediteci na tři kurzy v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.


25.6.2018 Blíží se prázdniny a to je čas hodnotit naše akce v uplynulém období. Aby to nebylo subjektivní, pomohu si slovy žákyně ZŠ Těšany: „Moc děkuji za den plný zábavy, radosti a legrace. I když bylo veliké vedro, tak jsme si vše užili. Instruktoři byli úžasní a moc bych si přála, aby přijeli i další rok."


7.5.2018 Takto vypadá zpětná odezva na naši akci v podání žáků ZŠ v Náměšti n.O. Není nad jejich upřímnost a bezprostřednost :-)
„Branný den byl zábavný, ale nebavilo mě to vojenské stanoviště. Užila jsem si to, ale chybělo mi běhání. Nejvíce jsem si užila střílení.“
„Byl to pro mě nejlepší branný den. Měli to nejvíce vymakaný. Chemika byla dost dobrá, granáty suprový a zdravověda bez chyby. Evakuace neměla též chybu. Škoda, že jsem si nezastřílel, protože jsem musel odjet.“
„Na branném dnu mě zaujalo střílení, lezení a hod granátem. Také se mi líbila zdravověda.“
„Branný den byl zábavný, ale spíš pro kluky. Měli to dobře připravené. Bylo to zábavné, ale den kolem Rathanu mě bavil víc. Chyběly mi špekáčky a opékání. Lepší byla střelba a první pomoc.“


21.5.2018 Máme za sebou premiéru ve Zlínském kraji. Navázali jsme spolupráci s UTB a podle ohlasů pedagogů i dětí to byla premiéra úspěšná.

Archiv aktualit... »»»